trende

KURUMSAL KİMLİK YÖNETİMİ

kurumsal Kimlik Yönetimi ve Logo Tasarımı

Kurumsal Kimlik Yönetimi ve Logo Tasarımı konusunun önemi ve nasıl birbirinden ayrı olduğunu soracak olursanız. Kurumsal kimlik yönetimi dersek eğer kelimenin tam anlamıyla kurumsal kimliğinizi yönetmeniz anlamına gelir. Şirketiniz adına bir kurumsal kimlik geliştirmek ve rakiplerinizden daha iyi olmanıza yardımcı olacak önemli bir yatırım, kritik bir araçtır. Marka yöneticileri, pazarlama ve iletişim kanallarında görsel kimliğin dış ifadesini kontrol edebilir, ancak marka varlıkları ortalama çalışanın elinde olduğunda daha az başarılı olabilirler ve belki de krizlere bile neden olabilirler. Kurumsal Kimlik Yönetimi ve Logo Tasarımı doğru ve güvenli ellere emanet edilmelidir.

Kurumsal kimlik yönetiminde olmaması, gereken kurumsal kimliğin farklı şekillerde uygulanmasına sebep olur. Bu sebeple merkezi bir kurumsal kimlik yönetimi bir zorunluluktur. Kuruluşunuzun güçlü bir marka oluşturması ve sürdürmesi için tek yol budur.

Bu, yazıcı, tabela tedarikçisi gibi dış ortakları denetlemek … aynı zamanda çalışanlarınız tarafından kurumsal kimliğin tutarlı bir şekilde uygulanması anlamına gelir. Birkaç araç ve hepsinden önemlisi teknik bilgi ve tecrübe, kurumsal kimliğinizin en iyi şekilde uygulanmasını sağlayacaktır.

LOGO TASARIMI

Ürün ve markaların hızla artması ile, bu markaların diğer markalardan öne çıkması önemli olmaya başladı. Logo tasarımı, ticaretin ilk zamanlarından bu yana; markanın, ürünün ve hizmetin gücünü diğer rakiplerden ayırt etmek için kullanılmıştır. Logo, organizasyonu simgeleyen bir tasarımdır. Bir kuruluş tarafından antetli kağıdı, reklam materyali için kullanılan bir tasarım ve logo olarak da adlandırılan kuruluşun kolayca bilinirlik ve tanınabileceği bir amblem olarak kullanılan bir tasarımdır.
En temel düzeyde logoları, sevdiğimiz markaları tanımamamıza yardımcı olan metin ve resimlerden oluşan sembollerdir. Ama çok daha fazlası olabilirler! İyi bir logo markanızın temel taşıdır. Müşterilerin neler yaptığınızı, kim olduğunuzu ve neye değer verdiğinizi anlamalarına yardımcı olur.

“Logo en sade şekliyle bir işletmeyi diğer işletmelerden ayıran markayı, harf, simge (görsel veya çizim) veya her ikisinin de kullanıldığı özgün çizimlere denir.”

İyi bir logo müşterinize şirketiniz hakkında önemli bilgiler sağlar:

  • İçinde bulunduğunuz endüstriyi
  • Sağladığınız hizmeti
  • Hedef demografik bilgilerinizi ve marka değerlerinizi…

Örneğin, bir şirket yazılım üzerine çalıştıklarını göstermek için devre görüntülerini logolarında kullanabilir. ya da yeşil / çevresel olma taahhüdünde olduklarını belirtmek için belirli bir renk kullanabilirler. Veya lüks olduklarını vurgulamak için şık bir font kullanabilirler.

Ürün Sipariş Formu

Error: Contact form not found.

ETİKETLER: , ,
Whatsapp
Numan büyükünsal
Numan büyükünsal
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?